تبلیغات
وبسایت غلام نبی پارساپور - مطالب فروردین 1396
سوال اول
سال 1387 بنده ب ضربه چاقو دچار ضایع نخاعی شدم و سمت راست بدنم فلج شده،مجرم با وثیقه بی ارزش و سندسازی از زندان ازاد و ب خارج از کشور متواری شده،وثیقه مورد نظر کفاف دیه را نمیدهد شکایت من از کارشناس ارزیابی وثیقه که توسط قاضی بر خلاف مقررات از کارشناس خبره استفاده نموده در همان دادگاه رد میشود و تا ب امروز گدایی حق میکنم و جایی نمیرسم
سوال من این است ایا وکلایی در کانون وکلا وجود دارند تا از افرادی مانند من دفاع کنند و حق پایمال شده توسط قضات سکه ی را باز پس گیرند.

در صورتی که فرد تمکن مالی نداشته باشد می‌تواند از کانون وکلا درخواست وکیل معاضدتی کند . کانون وکلا نیز پس از بررسی شرایط متقاضی، وکیل معاضدتی به وی معرفی می‌کند. این نوع وکیل، مخصوص کسانی است که بضاعت و توان مالی کافی، برای گرفتن وکیل ندارند؛ چرا که وکیل معاضدتی حق دریافت هیچ وجهی تحت عناوین حق‌المشاوره، حق‌الوکاله و غیره را به استثنای هزینه تمبر‌دادرسی از موکل خویش ندارد.

کسانی که قدرت تادیه حق‌الوکاله ندارند می‌توانند از کانون وکلا تقاضای وکیل معاضدت نمایند، مشروط به اینکه دعوا با اساس و راجع به شخص تقاضاکننده باشد. بنابراین مطابق این ماده سه شرط پیش‌بینی شده که دو شرط آن ناظر به متقاضی است و شرط دیگر ناظر به دعواست. شروط ناظر به متقاضی از این قرار است: 1- متقاضی توانایی پرداخت حق‌الوکاله را نداشته باشد 2- متقاضی شخصا ذی‌نفع و ذی‌سمت در دعوا باشد و اما شرط ناظر بر دعوا این است که دعوای مطروحه مستند به دلیل باشد و واهی یا واجد ایذا و اذیت برای طرف مقابل نباشد. در عین حال این شرط ناظر به زمانی است که خواهان متقاضی باشد. بنابراین شرط مذکور قابل تعمیم به خوانده نیست به عبارتی در فرضی که خوانده دعوا متقاضی معاضدت باشد ملحوظ داشتن این شرط موضوعاً منتفی است.

تاریخ : سه شنبه 22 فروردین 1396 | 08:57 ب.ظ | نویسنده : غلام نبی پارساپور | نظرات

دعاوی در یك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كیفری تقسیم می‌شوند. دعاوی كیفری با یك جرم مرتبط هستند. خیانت در امانت، كلاهبرداری، جعل، قتل، ضرب و شتم و تخریب اموال از جمله دعاوی كیفری هستند.

اگرچه بهترین مسیر برای دستیابی به حق در موارد اختلاف، مذاکره دوستانه در چارچوب موازین عرفی و اعتقادی طرفین است، گاه مبانی اختلاف به قدری جدی است که لازم است شخص بی‌طرفی در تشخیص حقوق و تکالیف طرفین اظهارنظر کند. به این منظور یکی از طرفین اختلاف، موضوع اختلاف را به مرجع رسیدگی کننده ارجاع می‌کند که این فرایند را اقامه دعوی می‌نامند.

برای اقامه دعوی لازم است:


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 10 فروردین 1396 | 05:28 ب.ظ | نویسنده : غلام نبی پارساپور | نظرات

با سلام

غلام نبی پارساپور هستم، بازنشسته نیروهای مسلح، دارای مدارک تحصیلی کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز؛ وکیل پایه از کانون وکلای دادگستری مرکز بوده و آماده مشاوره و خدمت رسانی به هموطنان نیازمند به مشاوره و وکالت می باشم، لذا کسانی که تمایل به مطرح نمودن سوالات حقوقی دارند می توانند با مراجعه به قسمت تماس با ما سوالات حقوقی خود را مطرح نمایند.

 

http://s8.picofile.com/file/8290734518/photo.JPG


تاریخ : پنجشنبه 10 فروردین 1396 | 03:17 ب.ظ | نویسنده : غلام نبی پارساپور | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید


  • گریزون